Oplev Toyota bZ4X Touring

Oplev Toyota
bZ4X Touring

Roadshow hos Carto 18.-22. februar 2026

Vær med til eksklusiv snigpremiere på den nye Toyota bZ4X Touring

Elbilen gør stop hos Carto, som en del af et landsdækkende roadshow, og du får en unik mulighed for at se og mærke den nye elektriske familie-SUV, inden elbilen officielt lander i forretningen.

Det er ikke muligt at prøvekøre den nye bZ4X Touring i løbet af roadshowet, da dette er en særlig udstillingsmodel på gennemrejse. Til gengæld får du mulighed for at komme helt tæt på og opleve det robuste design, tjekke det rummelige bagagerum på 600 liter og sætte dig til rette i kabinen.

Kom og få besvaret alle dine spørgsmål om rækkevidde, opladning plus udstyr og deltag i vores roadshow-konkurrencer!

Her kan du opleve bZ4X Touring

18. februar Næstved kl. 10 - 18
19. februar Slagelse kl. 10 - 18
20. februar Kalundborg kl. 10 - 18
22. februar Kalundborg 10 - 16 Åbent hus

Mød vores samarbejdspartnere

18. februar mød Norlys i Næstved
19. februar mød Norlys og Toyota Forsikring i Slagelse
20. februar mød Norlys i Kalundborg
22. februar mød Toyota Forsikring i Kalundborg

Tilmeld dig roadshow i din nærmeste Carto

Den perfekte familie-SUV

Glæd dig til en elektrisk SUV med rummelig kabine og to el-motorer, der leverer kraft og kontrol på alle underlag.

Her får familien den plads, vi kender fra den klassiske stationcar, plus komforten og overblikket vi elsker ved SUV'en. Samtidig gør hele 380 hestekræfter, og mulighed for avanceret firehjulstræk, bZ4X Touring til den mest kraftfulde elbil, Toyota har produceret hidtil!

Få Toyota fordele 

Skift til en Toyota elbil og få ro på bagsmækken med 10 år eller 1 mio km batteri-tryghed* plus Toyota Relax, den serviceaktiveret garanti i op til 10 år eller 185.000 km. - alt efter hvad der kommer først.

Tryghed langt ind i fremtiden

*Når fabriksgarantien udløber, kan du opretholde batteriets kapacitetsgaranti med et serviceeftersyn, efter fabrikkens forskrifter, på et autoriseret Toyota-værksted. For hver gang bilen bliver serviceret, forlænger du med op til 12 måneder – og det kan du gøre helt indtil bilen er 10 år eller har kørt 1 mio. km - alt efter hvad der kommer først.